Ana Sayfa Teknoloji Sony, Returnal Geliştiricisi Housemarque’ı Satın Aldı

Sony, Returnal Geliştiricisi Housemarque’ı Satın Aldı

Sony Housemarque, son PS5 münhasır arkasında Fin stüdyo satın aldı Returnal , şirket duyurdu . Sony’nin son Demon’sSouls remaster’ın arkasındaki stüdyo olan BluepointGames’i de satın almak üzere olabileceğini öne süren bir tweet ile duyuruldu .

Satın almayı duyuran bir blog yazısında PlayStationStudios başkanı HermenHulst, stüdyonun “inanılmaz bir vizyona sahip olduğunu ve topluluğumuzda yankı uyandıran unutulmaz yeni oyunlar yaratma yeteneğine sahip olduğunu” söyledi. Housemarque, PC, iOS ve Xbox 360 dahil olmak üzere birden fazla platformda oyunlar üretmiş olsa da, son oyunlarının çoğu Sony’nin platformlarına özel olmuştur. Returnal’den önce en çok PS3, PS4 ve PSP’de çıkan SuperStardust oyunlarıyla biliniyordu .

Housemarque’ın kurucu ortağı ve genel müdürü IlariKuittinen yaptığı açıklamada, “stüdyomuza açık bir gelecek ve oyun merkezli yaklaşımları sunmaya devam etmek için istikrarlı bir fırsat verirken, yeni anlatı sunumu ve zorlama yöntemlerini denerken, satın almayı memnuniyetle karşıladı. bu modern sanat formunun sınırları.”

Housemarque satın alma haberi, Sony’nin başka bir stüdyo satın almak üzere olduğunu gösteren tweetlenmiş bir görüntünün yanında geldi. Görünüşe göre Sony’nin PlayStation Japan Twitter hesabı, Housemarque satın alımı hakkında tweet atmaya çalıştığında, yanlışlıkla bunun yerine BluepointGames’i satın aldığını duyuran bir tanıtım görseli kullandı. Görüntünün yüksek kalitesi, resmi ancak erken olduğunu gösteriyor. Orijinal tweet ve görüntü o zamandan beri çekildi, ancak Twitter kullanıcısı Nibel ,TweetDeck aracılığıyla görüntünün resmi PlayStation Japan hesabından geldiğini doğruladı.

Bluepoint Games, Sony ile uzun bir işbirliği geçmişine sahip başka bir stüdyo. Son Demon’sSouls remaster’ının yanı sıra Shadow of theColossus , Uncharted üçlemesi ve Flower gibi diğer PlayStation oyunları da yeniden düzenlendi .

Sony’nin satın almaları, ana konsol rakibi Microsoft’un kendi başına bir harcama çılgınlığı içinde olmasıyla geliyor. Son yıllarda Xbox üreticisi Bethesda , Ninja Theory, Playground Games , DoubleFine ve ObsidianEntertainment’ı satın aldı . Bunun gibi satın almalar, Microsoft’un ve Sony’nin konsollarını olası alıcıları cezbedecek özel oyunlarla doldurmak için önemlidir.

Ancak GQ ile yaptığı bir röportajda Hulst, Sony’nin Microsoft ile bir “silahlanma yarışında” olduğunu yalanladı. Hulst, “Her zaman benzer değerlere, benzer yaratıcı hedeflere sahip olan ve ekibimizle daha fazla yatırım yapabileceğimiz ve içerik oluşturucular olarak büyümeye yardımcı olabileceğimiz çok iyi çalışan insanları arıyorum” dedi. etrafında ve sadece rastgele satın almalar yapıyor. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz