Ramazan Bayramında Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?


Bilindiği üzere 15 Haziran Cuma günü ramazan bayramının birinci günüdür, ramazan bayramında resmi tatil üç buçuk gün olup, 14 haziran öğleden sonra başlar 15-16 ve 17 haziran günleri tatildir. 18 haziran pazartesi günü mesain aynen devam edecektir. Bankalar ile birlikte resmi kurumlar ve diğer kurumlar açık mı işlem durumu hakkında kısaca bilgi verelim.

Ramazan Bayramı Resmi Tatil günleri:

14 Haziran perşembe yarım gün

15 Haziran Cuma tam gün

16 Haziran Cumartesi tam gün

17 Haziran pazar tam gün

Arefe Günü Bankalar ve Resmi Kurumlar Kapalı mı?

Bilindiği üzere Dini bayramlar ve Cumhuriyet bayramı tatillerinde bayram arifeleri de yarım gün tatil olmaktadır. Bu yıl Ramazan bayramı arifesi de çalışma gününe denk geldiği düşünüldüğünde  14 Haziran Perşembe günü saat 12.00 itibarı ile tüm bankalar resmi kurumlar ve diğer tüm özerk-özel kurumlar da tatile girmekte ve kapalı olmaktadır.

Yine Muhtemelen idari izin çıkacak olup neredeyse tğm kamu kurumları asgari personel düzeyine ineceğinden resmi kurumların tam gün tatil olacağını düşünebiliriz.


Bankalar Kapalı mı?

Kamu ve özel banka fark etmeden tüm bankalar perşembe öğleden sonra kapanacak olup cuma gününde içine alacak şekilde şubelerden işlem yapılamayacaktır. banka ile yapılacak işiniz var ise bunun için çarşamba günü halletmeniz yada perşembe günü en geç öğlene kadar şubeden işlemleri tamamlamanız gerekecektir.

Yine perşembe öğleden sonra verilecek tüm EFT talimatları 18 haziran pazartesine kalacaktır sadece sisteme talimat olarak kayıt edilecektir. Ayrıca kredi veya kredi kartı son ödeme tarihleri ise resmi tatiller önceden belli olduğu için bankalar iş planı yaparken tatile denk gelen tarihleri genelde ileri tarihe erteler ender olarak erkene alabilirler bunun için son ödeme tarihlerini kontrol etmenizde yarar var.

Noterler Açık mı?

hayır noterlerde açık olmayacak perşembe günü öğlenden sonra kapanacaktır ve işlem yapılması mümkün olmayacaktır alım satım veya noter ile ilgili işlemlerinizi tatile göre planlamanız yararınıza olacaktır.

Hastaneler Hizmet Verecek mi?

Arife günü öğleden sonra hastanelerin acil servis polikliniği dışında hizmet verilmeyecek olup zaten randevu sistemi size resmi tatil gününe denk gelen perşembe öğleden sonra ve cuma günü hizmete kapalı olacaktır.

18 Haziran pazartesi günü tüm bankalar ile birlikte resmi kurumlar açılacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git